Στο ιερό σύμβολο της Καστοριάς, στον βυζαντινό Ιερό Ναό της Παναγίας της Κουμπελίδικης, πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 9:30 το βράδυ η Δ΄ Στάση των Χαιρετισμών προς την Υπεραγία Θεοτόκο.
Κάτω από το φως των αστεριών στην πλατεία της Κουμπελίδικης, και χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Καστοριάς κ.κ. Σεραφείμ, τελέσθηκε, η Ακολουθία των Δ΄ Χαιρετισμών, παρουσία πιστών της περιοχής και όχι μόνο.
![Η Ακολουθία των Χαιρετισμών σε Ναό του 12ου αιώνος (ΦΩΤΟ+Video)](http://www.imkastorias.gr/media/k2/items/cache/7a0c9d8bd9eadf879f0011817e8c2396_L.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/60673_324171654375706_1584475797_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/529131_324171671042371_1556461798_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/901895_324171704375701_202415072_o.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/12511_324171727709032_1476833281_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/551455_324171751042363_495390009_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/905356_324171764375695_830887838_o.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/894804_324171837709021_678814598_o.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/44839_324171861042352_285304173_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/902367_324171911042347_254851807_o.jpg)